Barion Pixel
Sütiket használunk a tartalom és a közösségi funkciók biztosításához, a weboldal forgalmunk elemzéséhez és reklámozás céljából. Ezen kívül média-, hirdető- és elemző partnereinkkel megosztjuk a weboldal használatodra vonatkozó adatokat, akik kombinálhatják más olyan adatokkal, amelyeket más, általuk használt szolgáltatásokkal együtt adtál meg. Az adatvédelmi szabályzatunkban további információkat találsz a sütikről.

Ördögi tippek páraelszívó választáshoz, amiért hálás lesz otthonod

Ördögi tippek páraelszívó választáshoz, amiért hálás lesz otthonod

Amikor konyhai eszközökről beszélgetünk egy ügyféllel, akkor a mosogatógép, a főzőlap, a sütő, a hűtő, de még a fagyasztószekrény is hamarabb szóba kerül, mint a páraelszívó. Pedig ma már minden háztartásban elévülhetetlen szerepük van, hiszen az új nyílászáróknak köszönhetően nemcsak energiát spórolunk meg, hanem egyúttal a falak is nehezebben lélegeznek.

Mint a legtöbb teljesítményt leadó szerkezetnél, a páraelszívónál sem az a fontos, hogy mekkora a névleges teljesítménye, hanem hogy az hogyan viszonyul ahhoz a helyiséghez, ahová azt Ön be szeretné építtetni. Egy fele akkora teljesítményű készülék az egyik helyen túl sok, a másik helyen túl kevés is lehet. Ezért nem is lehetne más az első szempontunk, mint…


A megfelelő teljesítmény kiválasztása

Egy páraelszívónak a levegőt óránként 6-8-szor kell tudnia kicserélni, ezért a nagyobb, egylégterű lakásoknál ne is gondolkozzunk sokat. Azonnal a legnagyobb teljesítményűt vásároljuk meg. Viszont amennyiben kisebb légterű az otthonunk, és több szobában oszlik el a levegő, akkor arányban csökkentve, kisebb teljesítményű készülék is elegendő lesz.

 



Második szempont: a zajszint

Sokan erre csak legyintenek, pedig hosszú távon nagyon fontos az optimális zajterhelés. Hiszen azért van otthonunk, hogy bármikor némileg kiszakadhassunk a mindennapok nyüzsgéséből, körforgásából. Nincs is felemelőbb érzés, ha ezt egy fülünkbe zakatoló hangos páraelszívó társágában tehetjük meg, nem igaz?

A zajszint mértékét nagyon nehéz kipróbálás nélkül belőni, mert kizárólag a feltüntetett értékekre nem hagyatkozhatunk. Mert a tényleges zajterhelés függ a levegőcső fajtájától, minőségétől, a kanyarok számától, és hogy miként lép ki a levegő az ingatlanból. Mi amennyiben megoldható, mindig a simafalu csőt javasoljuk maximum 1-2 kanyarral, és legfeljebb 90 fokos könyökkel.

Ökölszabályként azt elmondhatjuk, hogy amennyiben azonos kategóriájú, kialakítású páraelszívókat hasonlítunk össze, akkor azok, amelyekért egy picit mélyebben a zsebünkbe kell nyúlni, általában csendesebbek is.

 


 
Harmadik szempont: világítás

Sokan erre egyáltalán nem ügyelnek, aztán használat közben jönnek rá arra, hogy de jó lett volna vásárlás előtt jobban megfontolni a dolgokat. Mert ma már Ön sincs rákényszerítve arra, hogy a 2x40W-os gyertyaégős megoldást válassza, és ezzel együtt az árak is szépen mérséklődnek. A minden szegmensben, kategóriában elérhető halogén világítás mellett egyre többen a LED-es megoldást választják, hiszen energiatakarékos, és így akár egész estés hangulatvilágításra is tökéletes választás lehet.

Mi ezeket a szempontokat szoktuk megfontolásra érdemesnek tartani. Maradt még Önben további kérdés? Akkor a megadott elérhetőségeink egyikén vegye fel velünk a kapcsolatot, és szakképzett kollégáink szívesen válaszolnak az önben felmerülő gondolatokra.

 

Tartalomhoz tartozó címkék: Páraelszívás
Az oldal tetejére