Barion Pixel
Sütiket használunk a tartalom és a közösségi funkciók biztosításához, a weboldal forgalmunk elemzéséhez és reklámozás céljából. Ezen kívül média-, hirdető- és elemző partnereinkkel megosztjuk a weboldal használatodra vonatkozó adatokat, akik kombinálhatják más olyan adatokkal, amelyeket más, általuk használt szolgáltatásokkal együtt adtál meg. Az adatvédelmi szabályzatunkban további információkat találsz a sütikről.

Milyen szárítógépet válasszak?

Milyen szárítógépet válasszak?

Sokan azt gondolják a szárítógépről, hogy felesleges és drága. Felesleges, mert azt hiszik, hogy a lakásban is van elég hely a teregetéshez. Drága, mert több áramot fogyaszt, mint a mosógép. Viszont ezek az érvek manapság már nem állják meg a helyüket. Hogy miért? Hát eláruljuk.

A szárítógép, amennyiben jól választunk, megkönnyíti mindennapjainkat. Gyakori probléma beltéri teregetésnél, hogy sok esetben okoz penészedést a lakás különböző részein, melyek éveken át rothasztják és mérgezhetik otthonunkat.

Kis lakás kifogás is könnyen megoldható, ugyanis ma már olyan szerkezet is elérhető, ami lehetővé teszi, hogy a mosógép tetején elhelyezhessük szárítógépünket, ezzel nem kevés helyet spórolva, és ez nem más, mint az összeépítőkeret. Másik lehetőség lehet a mosó-szárítógép, melyben mind a mosó, mind a szárító funkció érvényesül, viszont hatékonyságukban nem vetekszik egy különálló gép teljesítményével, ahogy energiafogyasztásában is erősen fölötte áll  vetélytársainak.

 

Miele szárítógép

Fotó: Miele

 

Most nézzük mi minden szól mellette:

 

  • Ruhaminőség javítása: rendszeres használat mellett a ruhák állagát és színét is megtartja, ápolja.
     
  • Kevesebb vasalás: kényelmességi és időbeosztási szempontból nem utolsó szempont, hogy szárítógép használata után jóval kevesebb ruha igényli a vasalást.
     
  • Anyagfrissítés: egy-egy gyűrött ruhadarabot rögtön újszerű állapotba hoz, melyhez felfrissült illat is társul.

 

A szárítógépek közül működésük alapján két típust különböztetünk meg: a kondenzációs szárítógépeket (, melyek D-től B energiaosztályig kaphatóak) és a hőszivattyús modelleket (, melyek ennél sokkal gazdaságosabbak: A-tól A+++ energiaosztályig elérhetőek a piacon) jóval kevesebbet fogyaszt, így alig jelent plusz költséget. A kondenzációs szárítógépekben a pára a géptestben marad, és az alacsonyabb külső hőmérséklet hatására vízzé alakul át, majd pedig egy tartályba kerül. A hőszivattyús gépeknél ugyanez történik, viszont a hűtés során nem a külső környezetet veszik igénybe a gépek, hanem van egy speciális hűtőközeg. Ebben az esetben az energia újrahasznosul és használatához csak egy konnektorra van szükség. Ez a változat szárításban is kíméletesebb, mint a kondenzációs gép, 70-80°C helyett csak 50-55°C. Egy hőszivattyús géppel akár 67% energiát is megspórolhatunk egy kondenzációshoz képest.

Mint minden gép, a szárító is rendszeres karbantartást igényel: a víztartály használat utáni ürítése ajánlott, viszont vannak olyan típusú gépek is, melyek csatlakoztathatóak a lefolyóhoz, így ez a lépés egyszerűen kihagyható.

A szöszszűrőt is érdemes időközönként megtisztítani, ezzel megelőzhetjük a eldugulást és a gép tönkremenését is. Általában egy vagy két szöszszűrő van, ez az ajtó és a dob között található, a gép -mint  beépített funkció- kijelezheti, ha szűrő tisztítás szükséges, ezzel megkönnyítve a dolgunkat.

Tartalomhoz tartozó címkék: Mosás Miele
Az oldal tetejére